مبدا*
مقصد*

تاریخ رفت*

بلیط هواپیما آتا

هواپیمایی آتا یک شرکت هواپیمایی ایرانی است که در شهر تبریز تأسیس شده‌است. این شرکت با تصویب هیئت دولت، در تاریخ ۲۷ آذر ۱۳۸۷، به عنوان شانزدهمین شرکت هواپیمایی کشور ایران، راه‌اندازی شد. نخستین پرواز شرکت هواپیمایی آتا در تاریخ ۱۰ دی ۱۳۸۸ هجری شمسی هم‌زمان با افتتاح این شرکت توسط وزیر راه و ترابری وقت، از فرودگاه بین‌المللی تبریز به مقصد مشهد صورت پذیرفت و پروازهای رسمی شرکت هواپیمایی آتا از تاریخ ۱۷ بهمن ۱۳۸۸ هجری شمسی از تبریز به مقصد تهران انجام شد.
ناوگان هوایی آتا

ناوگان هوایی شرکت آتا عبارت است از:
8 md فروندبوئینگ
۳ فروند ایرباس آ-۳۲۰
۶ فروندبوئینگ ۷۳۷
10 فروند هواپیمای امبرائر 145

کترینگ شرکت هواپیمایی آتا
کترینگ شرکت هواپیمایی آتا
حوادث

تصویر جهان
 • • در ۱۲ مهر ۱۳۹۵، هواپیمای بوئینگ MD در مسیر تهران- مشهد دقایقی پس از بلند شدن به علت نقص فنی و مشاهده دود در کابین مسافران به فرودگاه مهرآباد بازگشت.
  • در ۲۹ آذر ۱۳۹۵، هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ در مسیر یزد- تهران در لحظه فرود در فرودگاه مهرآباد دچار ترکیدگی تایر شد. این حادثه خسارتی در پی نداشت.
  • در ۲۷ بهمن ۱۳۹۵، هواپیمای مسیر مشهد-اهواز، در هنگام فرود با نقص فنی در چرخ‌ها و باز نشدن آن‌ها مواجه شد. خلبان چندین بار سعی کرد با دور زدن بر روی آسمان اهواز چرخ‌ها را باز کند که سرانجام بعد از ۲۰ دقیقه موفق به این کار شد و هواپیما به سلامت فرود آمد.
  • در ۱۸ خرداد ۱۳۹۶، پرواز 5657 هواپیمایی آتا مسیر مشهد-اهواز، (نوع هواپیما MD) با 158 مسافر به دلیل نقص فنی اعلام وضعیت اضطراری کرد و در فرودگاه بهشتی اصفهان به زمین نشست.
  • در ۵ مرداد ۱۳۹۶، خلبان پرواز شماره ۵۶۴۲ مسیر اهواز به تهران پس از ۱۰ دقیقه از پرواز متوجه نقص فنی و گرمای زیاد در موتور شماره یک شده و به فرودگاه اهواز بازمی‌گردد. پس از فرود هواپیما بلافاصله اقدامات ایمنی انجام و با استفاده از آب پاش موتور هواپیما خنک و از آتش‌سوزی آن جلوگیری به عمل می‌آید.
  • در ۱۱ آذر ۱۳۹۶ پرواز ۶۶۰۳ تهران استانبول 20 دقیقه بعد پرواز به علت نقص فنی در یکی از موتورها که باآتش سوزی و صدای انفجار همراه بود دچار حادثه شد و مجبور به بازگشت و فرود اضطراری در فرودگاه امام خمینی گردید.