مبدا*
مقصد*

تاریخ رفت*

بلیط هواپیما قشم

هواپیمایی قشم شرکت هواپیمایی قشم در سال ۱۳۷۲ با اجاره نمودن هواپیما فعالیت پروازی خود را با نام فراز قشم شروع کرد. از سال ۱۳۷۵ با انعقاد قرارداد اجاره با مالکین هواپیماهای مسافری پهن پیکر پروازهای خود را در مسیرهای تهران- قشم، تهران- دبی و دیگر شهرهای ایران انجام داده‌است. در ابتدا پروازهای مسافری این شرکت با دو فروند هواپیما آغاز شد و شرکت توانست تا سال ۱۳۷۹ تعداد ۷ فروند هواپیما در اختیار گیرد. در سال ۱۳۸۵ مالکین تصمیم به واگذاری شرکت نمودند و در نهایت در سال ۱۳۸۸ شرکت هولدینگ توسعه سورینت قشم متعلق به بابک زنجانی مالک این شرکت گردید. در تاریخ ۹۱/۱۰/۱۸ رسماً اسم شرکت از هواپیمایی فراز قشم به هواپیمایی قشم تغییر یافت.
ناوگان هوایی قشم

ناوگان هوایی شرکت قشم عبارت است از:
۵ فروند ایرباس آ۳۰۰
۳ فروند ایرباس ای-۳۲۰
4 فروند بی‌ای‌ئی ۱۴۶
4 فروند هواپیمای فوکر100
4 فروند هواپیمای فوکر50

کترینگ شرکت هواپیمایی قشم
کترینگ شرکت هواپیمایی قشم
حوادث

تصویر جهان
  • • در ۲۱ فروردین ۱۳۹۴، هواپیمای یک فروند ایرباس A300-600 مسیر استانبول- تهران این شرکت در هنگام برخاستن از فرودگاه آتاتورک دچار حادثه انفجار در موتور سمت راست خود شد. در این حادثه به کسی آسیبی نرسید.
    • در ۳ تیر ۱۳۹۴، در پرواز مسیرارومیه- تهران قبل از پرواز در ابتدای باند پرواز خلبان به علت مشاهده دود در کابین درخواست بازگشت به پارکینگ می‌کند. پس از هدایت هواپیما به پارکینگ، مسافران این پرواز تخلیه می‌شوند.
    • در ۳۰ فروردین ۱۳۹۵، پرواز مسیر تهران- نجف هنگام نشستن در فرودگاه نجف به علت نقص فنی در لاستیک و عدم امکان فرود روبرو شد و به تهران بازگشت.
    • در ۹ مهر ۱۳۹۵، پرواز مسیر قشم-مشهد بلافاصله پس از تیک آف دچار نقص فنی شد و خلبان هواپیما برای کاهش حوادث احتمالی و کم کردن سوخت خود مجبور شد حدود یک ساعت بر آسمان قشم پرواز کند و سرانجام در فرودگاه قشم فرود اضطراری کرد و چند تن از مسافران بدحال به اورژانس منتقل شدند.
    • باز نشدن چرخ عقب سمت چپ یک فروند هواپیمای فوکر۱۰۰ در ۲۷ بهمن ۹۶ پرواز تهران-مشهد را دچار سانحه کرد.