مبدا*
مقصد*

تاریخ رفت*

بلیط هواپیما ایران ایر

اگرچه تاریخچه پروازهای بازرگانی در ایران به سال‏های 1320و 30 خورشیدی باز می گردد اما در 5 اسفند سال 1340 بود که برای نخستین بار یک شرکت هواپیمایی بازرگانی ملی تاسیس گشت . این شرکت با نام بین المللی IRAN AIR و عنوان هواپیمایی ملی ایران با نام اختصاری "هما" امکانات سایر شرکت‏های خصوصی که تا پیش از آن تاریخ در ایران فعالیت می کردند را در اختیار گرفت و بدینسان تاریخ پر فراز و نشیب هما که تا امروز بیش از نیم قرن است ادامه دارد رقم خورد.نشان آشنای «مرغ هما» که برگرفته از سازه موجود از این پرنده افسانه ای در تخت جمشید باستانی بود را جوانی به نام «ادوارد زهرابیان» در سال 1341 طراحی نمود که از آن زمان تاکنون یکی از زیباترین نشانه‏های طراحی شده و از برترین برندهای بین المللی به شمار می رود. "هما" پروازهای خود را با بهره‌گیری از هواپیماهای داگلاس دی سی ۳، دی سی ۶، ویکرز و آورویورک آغاز نمود و در سال 1964 به عضویت کامل یاتا در آمد.
ناوگان هوایی ایران ایر

ناوگان هوایی شرکت ایران ایر عبارت است از:
۱ فروند ایرباس ای ۲۰۰–۳۰۰بی۲
۳ فروند ایرباس ای ۲۰۰–۳۰۰بی۴
4 فروند ایرباس ای ۶۰۰–۳۰۰ آر340-300
1 فروند ایرباس ای ۳۰۰–۳۱۰
۶ فروند ایرباس ای ۲۰۰–۳۲۰
1 فروند ایرباس ای ۲۰۰–۳۲۱
2 فروند ایرباس ای ۲۰۰–۳۳۰
8 فروند ای‌تی‌آر ۶۰۰–۷۲
2 فروند فوکر ۱۰۰
3 فروندمک‌دانل داگلاس ام‌دی-۸۲

کترینگ شرکت هواپیمایی ایران ایر
کترینگ شرکت هواپیمایی ایران ایر
کلاس های پرواز هواپیمایی ایران ایر

تصویر جهان
  • کلاس پروازی عادی: سرویس غذایی مسافران ایران ایر بر اساس مدت زمان پرواز، مسیر پرواز و … برنامه ریزی می شود و تنوع بالایی در این نوع سرویس وجود دارد. در حال حاضر کیترینگ هما در مسیرهای پروازی که بیشتر از یک ساعت طول می کشد سرویس غذای گرم و اسنک گرم را به مسافران ارائه می کند.

  • کلاس پروازی ویژه (هما کلاس) سرویس غذایی برای مسافران ویژه هما کلاس تنوع و کیفیت ویژه ای دارد. این خدمات ویژه عبارتند از : سرو غذا در ظروف چینی
    انتخاب از بین سه نوع غذا در وعده های صبحانه و ناهار و شام
    ارائه بسته کادویی زعفران در جعبه خاتم
    سرویس چای و دمنوش های گیاهی در طعم های مختلف
    پذیرایی از مسافران با میوه و گل