مبدا*
مقصد*

تاریخ رفت*

بلیط هواپیما ساها

هواپیمایی ساها یک شرکت هواپیمایی ایرانی به مرکزیت تهران است که توسط نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۶۹ تأسیس شد. در گذشته پروازهای مسافربری شرکت هواپیمایی ساها، به وسیله ۵ فروند بوئینگ ۷۰۷ صورت می گرفت، پروازهای باربری آن را نیز ۲ فروند بوئینگ ۷۴۷ بر عهده داشتند همین امر موجب شد تا در سال ۲۰۱۳ از ادامه فعالیت این شرکت به علت فرسودگی ناوگان جلوگیری شود. به این ترتیب، هواپیمایی ساها با جایگزین کردن هواپیماهای فرسوده خود با دو فروند بوئینگ ۷۳۷، در اسفند ماه سال 1395 پروازهای خود را از سر گرفت.
ناوگان هوایی ساها

ناوگان هوایی شرکت ساها عبارت است از:
2 فروند بوئینگ ۷۳۷-۳۰۰

کترینگ شرکت هواپیمایی ساها
کترینگ شرکت هواپیمایی ساها
حوادث

تصویر جهان
پرواز شماره ۱۷۱ هواپیمایی ساها در ۳۱ فروردین ۱۳۸۴ از کیش به مقصد تهران پرواز کرد اما در هنگام فرود در تهران دچار حادثه شد و به علت ترکیدن لاستیک جلو و آتش گرفتن قسمت عقب هواپیما در انتهای باند به داخل رودخانه متروکه کن سقوط می‌کند.

در ۱۸ بهمن ۱۳۸۵ یک فروند بوئینگ ۷۰۷ ساها در فرودگاه کیش دچار نقص فنی در سیستم هیدرولیک شد.این حادثه مربوط بود به پرواز شماره ۱۷۰ ساها که در آن یک فروند بوئینگ ۷۰۷ پس از دور زدن‌های مکرر بر فراز جزیره کیش و تأخیر فراوان، در انتهای باند فرودگاه جزیره کیش بر زمین نشست و قادر به حرکت نبود بنابراین مسافران بیش از ۳۰ دقیقه در انتظار یدک‌کش بودند تا هواپیما را به ابتدای باند منتقل کند. در این مدت به علت فاصله بسیار هواپیما از ترمینال تخلیه مسافران، در حالی که داخل هواپیما با کمبود اکسیژن و گرمای بالا مواجه شده بود اما خبری از ماسک‌های اکسیژن یا لوازمی که کمک حال مسافران باشد نبود، سرانجام این هواپیما پس از بکسل شدن و حضور نیروهای امدادی فرودگاه کیش به محل مورد نظر منتقل و مسافران آن به سلامت، هواپیما را ترک کردند.

در تاریخ ۱۲ مرداد ۱۳۸۸، یک فروند هواپیمای بوئینگ ۷۰۷ شرکت ساها به شماره پرواز ۱۲۴ که قصد داشت مسافران را از اهواز به تهران منتقل کند، ۱۰ دقیقه پس از بلند شدن از فرودگاه اهواز یکی از موتورهای آن دچار نقص فنی گردید و هواپیما مجبور به فرود اضطراری شد.