مبدا*
مقصد*

تاریخ رفت*

بلیط هواپیما زاگرس

به خاطر کیفیت بالای هواپیمایی ماهان، بلیط هواپیما ماهان برای مسافران بسیار محبوب است. هواپیمایی ماهان در سال 1371 و با مجوز سازمان هواپیمایی کشوری به عنوان شرکتی خصوصی تاسیس شد و یک سال پس از آن، یعنی در سال 1372، شروع به فعالیت کرد. اولین عملیات پروازی در ماهان با دو فروند هواپیمای توپولوف 154 و دو فروند هواپیمای ایلوشین 76 باری کلید خورد. پروازهای داخلی ماهان در آن سال‌ها، محدود به مسیرهای کرمان و مشهد بود و پروازهای خارجی ماهان هم به مسیر مشهد به دمشق خلاصه می‌شد. آن‌چه بعدتر موجب تحول هواپیمایی ماهان شد، خرید سه فروند ایرباس A300B4 در سال 1378 بود. بهره‌برداری از هواپیمایی مدرن و البته غربی در یک شرکت هواپیمایی خصوصی در کشور، یکی از مهم‌ترین دلایل تحول یاد شده توسط هواپیمایی ماهان بود و البته، چنین حرکتی موجب بهره‌برداری از هواپیماهای دوربرد ایرباس A310 و A320 هم شد. شرکت هواپیمایی ماهان هم‌اکنون ناوگانی متشکل از ۵۴ فروند هواپیمای مسافربری و باری را در اختیار دارد و به ۳۰ مقصد داخلی و ۲۵ مقصد بین‌المللی در خاورمیانه، خاور دور و اروپا پرواز دارد. جالب است بدانید؛ سهامدار اصلی این ایرلاین مؤسسه خیریه مولی الموحدین است.
ناوگان هوایی زاگرس

ناوگان هوایی شرکت زاگرس عبارت است از:
۱۰ فروند ایرباس ای ۳۲۰
۵ فروند مک دانل داگلا ام دی-۸۲
۱ فروند ایرباس ای ۳۱۹
۲ فروند ایرباس ای ۳۲۱
۳ فروند مک دانل داگلاس ام دی ۸۳

کترینگ شرکت هواپیمایی زاگرس
کترینگ شرکت هواپیمایی زاگرس
حوادث

تصویر جهان
  • در روز ۶ بهمن ۱۳۹۵، یک فروند هواپیمای بوئینگ MD ۸۲ به شماره پرواز ۴۰۸۵ در مسیر تهران - قشم بعد از حدود ۴۰ دقیقه پرواز، به دلیل ایجاد مشکل در سیستم ناوبری هواپیما، مجبور به بازگشت و فرود اضطراری در فرودگاه مهرآباد شد.

    در ۳۰ تیر ۱۳۹۶، پرواز ۴۰۶۶ در مسیر اصفهان- تهران پس از برخاستن از باند فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان با اعلام خلبان مبنی بر اعلام وضعیت اضطراری و نقص فنی در چرخ جلو، مجبور به بازگشت به فرودگاه اصفهان شد

    در ۱۱ شهریور ۱۳۹۶، پرواز ۴۰۲۵ شرکت هواپیمایی زاگرس که با هواپیمای مدل ام. دی ۸۰ از بوشهر به مقصد تهران برخاسته بود، چند دقیقه پس از برخاستن خلبان آن با اطلاع از کنده شدن لایه یکی از لاستیک‌های چرخ جلویی هواپیما تصمیم به فرود اضطراری در بوشهر گرفت.

    در ۲۷ مهر ۱۳۹۶، پرواز شماره ۴۰۱۳ شرکت زاگرس در مسیر تهران - اهواز بعد از ۱۰ دقیقه پرواز در آسمان تهران، به دلیل نقص فنی در یکی از بال‌ها به سمت فرودگاه تهران بازگشت. در حین فرود این هواپیما، لاستیک یکی از چرخ‌ها دچار ترکیدگی می‌شود و خلبان مجبور به توقف در باند پرواز می‌شود.

    در ۶ اسفند ۱۳۹۶، پرواز تهران - اهواز پس از حدود نیم ساعت پرواز با توجه به نقص فنی و تکان‌های شدید هواپیما ناچار شد به فرودگاه مبدأ بازگردد.